Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   
 
   
 
Uzaktan Eğitim

UZAKTAN EĞİTİM

 

Fakültemiz bölümlerine yeni kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerinin aldığı Türk Dili, İngilizce ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi  dersleri   uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden verilmektedir.

Öğrencilerimiz dersleri 24 saat  internet üzerinden ve bulundukları yerden ( yurt, ev, okul, vb.)  takip edebilmektedirler. Ayrıca, Dersler Fakültemiz Uzaktan eğitim salonundan ve Üniversitemiz kütüphanesinde bulunan bilgisayar salonundan  takip edilebilmektedir.  Derslerin yoklaması yine internet üzerinden yapılmaktadır.

Ders içerikleri E-Ders sisteminde yer almaktadır. Dersler haftalık aralıklarla uzaktan eğitim sistemine yüklenmektedir. Ayrıca daha önce yüklenen dersler E-Ders arşivinde yer aldığından öğrencilerimiz önceki haftalara ait dersleri diledikleri zaman tekrar  izleyebilmektedir.

 

Öğrencilerin uzaktan eğitim sistemine girişi

Uzaktan Eğitim Sistemine ( portal.guzem.gop.edu.tr ) giriş yapılabilmek için Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne bağlı bir eğitim programında öğrenci olunması gerekmektedir. Sisteme kayıtlı öğrenciler; kullanıcı adı olarak Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemindeki kullanıcı adlarını, şifre olarak ise TC Kimlik Numaralarını kullanmaktadırlar.

 

Derslerin işlenişi

Uzaktan eğitim yöntemiyle sunulan E-ders uygulaması forum ve akademik görüşmeler ile desteklenmektedir. Dersler için Fakültemize sorumlu öğretim elemanları atanmıştır.  Öğrencilerimiz E-Ders sisteminden izledikleri konularla ilgili olarak forumdan akademik danışma ve görüşme yapabilmekte, öğretim elemanları ile doğrudan muhatap olabilmektedirler.

 

Sınavlar yapılışı

Diğer derslerin sınavlarının olduğu haftalarda uzaktan eğitimle verilen derslerin sınavları Fakültemizde gerçekleşmektedir. Öğretim elemanları tarafından hazırlanan sorular, soru kitapçığı şeklinde öğrencilerimize dağıtılmakta ve cevaplar, cevap kağıtlarına yazılmakta veya işaretlenmektedir.

 

Öğrencilerin uzaktan eğitimle verilen derslerle ilgili sorun yaşamaları durumunda zaman geçirmeden Dekanlığımıza başvurmaları gerekmektedir.

 

                                                                                          DEKANLIK

 

 
 
   
 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.